Vyberte stránku

O mně

Jsem místní rodák a patriot. Narodil jsem se v Karviné a žiji zde celý život.

Po střední škole jsem absolvoval v letech 1989 – 1994 Vysokou školu Báňskou – Fakultu ekonomickou. Po studiích jsem pak nastoupil do České spořitelny – pobočky v Karviné, kde jsem postupně působil na oddělení marketingu, poté jako vedoucí úvěrového oddělení a od roku 2001 jako ředitel.

V roce 2006 jsem byl osloven ke vstupu do komunální politiky a protože jsem věděl, že mohu svými zkušenostmi městu pomoci, souhlasil jsem. V letech 2006 – 2018 jsem působil ve funkci náměstka primátora, který řídil rozpočet města a veškeré investiční a rozvojové akce. Za obrovskou výzvu jsem považoval fakt, že přebírám rozpočet s úvěrem přes jednu miliardu korun za kanalizační sběrač. Výzvy mám rád a jak to dopadlo, všichni víme. Po deseti letech bylo město Karviná bez dluhu a s proinvestovanými dalšími dvěma miliardami v rozvojových projektech. Od roku 2018 působím na pozici primátora města.

Velkou část svého volného času věnuji kopané. Do roku 1998 jsem aktivně hrál ve fotbalových klubech Kovona Karviná a TJ Jäkl Karviná. Od roku 1999 do 2003 jsem působil jako trenér v TJ Jäkl Karviná.

V roce 2003 jsem z pozice předsedy spolku MFK Karviná transformoval FC Karviná a TJ Jäkl Karviná pod značku MFK Karviná a zachránil tak karvinský fotbal před zánikem. Karviná během následujících let postoupila z krajského přeboru do Moravskoslezské fotbalové ligy a následně do druhé ligy, kde bez přestávky hrála 7 let.  Historický úspěch se podařil v roce 2016, kdy MFK Karviná postoupila do 1. ligy, kde setrvala 6 po sobě jdoucích sezón.

Ve volném čase rád sportuji, mezi moje oblíbené sporty patří fotbal, cyklistika, lyžování, jsem fanouškem házené, ale rád si zahraji tenis. S oblibou se věnuji zahradě a doma máme psa a kočku.

Zadavatel: ČSSD, Zhotovitel: ČSSD | Cookies | Ochrana osobních údajů